Projekt KEŠET
 


Otevíráme "zkušební provoz" celé databáze Kešetu. Jeho hlavním cílem (v této fázi přístupnosti) je komunikace s vámi, abychom mohli doladit to, co považujete za uživatelsky nepohodlné. Prosím, vnímejte Kešet jako celistvý tvar - a vzhledem k potížím s kódováním hebrejštiny - stále ještě ve vývoji.

Co ještě přibude 
1/ všechny snímky ke všem lokalitám (to je jen otázka poštovního dodání externího disku do Ostravy)
2/ pohodlnější prolink k epitafům, které nejsou přeloženy
3/ možnost vyhledávání podle vámi zvolených parametrů. Jinými slovy - zadáte si do vyhledavače, který připravíme, například "keter tora, východní čechy od 1775-1812" a databáze vám nabídne všechny hroby odpovídající vašemu požadavku.  Zadáte-li (zejména genealogové) jméno "Winternitz" - nabídne vám databáze všechny v ní obsažené Winternitze se všemi zjistitelnými daty atd. To teprve bude finální tvar našeho společného snu.
4/ vyřešíme pochopitelně i hebrejštinu

Hlučná písmenka (několik slov na vysvětlenou - 4:52)  si můžete poslechnout zde

Sledujte, prosím, průběžně tlačítko Novinky - budeme vás informovat.

p.s. Pro návštěvu v této chvíli doporučujeme podrobněji zpracované lokality, které jsme zpracovávali pro jiné subjekty než pro ŽMP - a které tím pádem obsahují větší množství do češtiny přeložených epitafů, které si pracovníci Muzea  (u těch lokalit,které jsme předávali jim) pochopitelně dokážou přečíst a přeložit sami.
Jsou to zejména : Vamberk, Úsov, Písečné, Opava, Hoštice a Turnov - (kde šlapou všechny snímky a lokality obsahují vysoké procento přeložených epitafů)

Děkujeme za toleranci, Vaše přímluvy i podporu.

 

 

Do databáze vstupte touto branou

 

 

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus