Projekt KEŠET
       Neznáme se, a tak jen těžko posoudit, zda patříte k oněm uživatelům vesmíru, kteří jsou už občany zejména virtuálního světa, anebo jestli ještě pamatuje ono zvláštní tiché kouzlo studoven univerzitních i obecných knihoven. Ticho někdy léči a pomáhá soustředit se. 
    Na druhou stranu, bez dialogu není hádky, bez dialogu není objevování a veškerá komunikace zaniká. Jenomže  - jak už tak ta jidiškajt miluje paradox - spojením obou vesmírů - tedy toho virtuálního s oním tichým studijním, který ještě díky na materii vázaným anebo odkázaným pultíkům, hřbetům knih a předevím skutečným bytostem z masa a krve vyžaduje jaksi silnější osobní zápal a téměř nulovou anonymitu, dochází k paradoxnímu jevu. Otevřete prostor pro diskuzi, a on se časem změní v také jakési erotic-city, kam si chodívají zamasturbovat lidi, kteří o dialog, hádku, objevování a komunikaci vůbec nestojí.
    Jak to celé vyřešit?  Jednoduše - jednak téměř v každé záložce nabízíme pro komunikaci  náš e-mail 
j.achab@volny.cz . Ten je určen vašim konkrétním dotazům, návrhům a potřebám.
    Ale abychom dali možnost i vám samotným diskutovat přímo  mezi sebou nad nedostatky portálu Kešet, "půjčil" nám svůj diskuzní prostor portál Lamedwaw. Konkrétně v sekci *Židovské hřbitovy / chewra.
Jste srdečně zváni...

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus