Projekt KEŠET
 
 Otazníky - náhrobky
prozatím informace na Lamedwawu - zde
pro uživatele Knihy tváří ("fejsu" - facebook) -
zde
------------------oo-------------

293-Studený:  Jan Kdák Navíc, kolik celých krchovů šlo do základů komunistickejch fabrik, drenážních stok anebo silnic? A kolik krásnejch hřbitovů (takový tuny švédský žuly !!) prodali vyděšení židé sami od sebe, jen aby je estébáci neposlali na uran. Co je pak komu po jediný macejvě. A když už, tak ať k něčemu vypadá. Jenomže s macejvami je to jako s krápníkem. Dole v jeskyni (navíc turisticky nasvícený) je neodolatelný. Ulomíte ho, nainstalujete a on vám zšedne, zobyčejní, zamře.                                             Najde také přímo na webu jako blog.

403 - Rajec (Slovensko) - převzato z portálu Lamedwaw. Ale stejný obraz "ulovíte" v podstatě odkudkoli. A to jsou tyhle  - "rajecké"  kamínky ještě v relativně mooooc dobrém stavu. Nikde žádné mrtvé slípky ani skládka. Jen prostě jasný znak - znamení doby: "Tady už o ně (o židy) nemá kdo pečovat."  O to smutnější je, co se děje pod dlaněmi těch, kdo by pečovat mohli a dávají si to dokonce i do firemní pracovní náplně. Nedávno takhle přišel o svého anděla hřbitůvek XY ... (Omlouváme se, ale uživatel anebo hosting-web snímky mezitím znepřístupnil - hledáme variantní řešení.)

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus