Projekt KEŠET
 

Rozbory epitafů

 Pevně věříme, že tato stránka v sekci pomůcek bude pro studenty epigrafiky, tak jak se s postupujícím časem rodí a věnují těm "svým" Políčkům života skutečně užitečná. Systém je celkem jasný. Vždy "nomenklaturní číslo" lokality, komentář ve wordu a pokud možno ostrý snímek na Rajčeti. (Maličko počítáme s bazální znalostí hebrejštiny, bible i epigrafiky.)
 
Část naší nabídky najdete také na paralelní stránce - "Koberce písmen". Cesta k ní - (path):   Kešet/Epitafy/Koberce. Nicméně může se stát, že i méně "upovídaný" epitaf si zaslouží naši pozornost. Ten pak potkáme přímo zde. V "Kobercích" je v této chvíli k dispozici:
000a - Otto Muneles - první díl - PDF scan  - new
000b - Otto Muneles - druhý díl - PDF scan 
(Oskenovali jsme pro vás základní informace z Munelesova díla: Židovský hřbitov v praze, najdete zde historické ohlédnutí a mnoho cenných rad ohledně titulatur a epitafů vůbec - Díky Kačence Hladké-liášové a dalším za zapůjčení jinak už raritní a v antikvariátech surově předražené knihy)  
067 - Heřmanův městec  (3 soubory)
256 - Přistoupim - Pesl a Blimla Grünfeld - vyzkoušejte nový kviz  
803 - Dunajská Streda - tři skutečně květnaté epitafy na hrobech tamější duchovní aristokracie. (Ke stažení v PDF )   - new
 

 

------------------oo1/ Návody a triky  (abecední slovníček hesel)

 

2/ Datace (vše co bude potřebovat pro orientaci na macejvě)
3/ Zkratky  (ukázka a word ke stažení)
4/ Titulatury (vlastní stránka- více témat) - pro rychlé stažení
5/ Obraty
6/ Pomůcky  (v čase a vědění)

 
 
 

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus